FAQ: HODNOCENÍ POKÉMON KARET

Proč gradovat u PSA?

Společnost PSA je jednou z nejuznávanějších společností na světě, která poskytuje služby gradování karet. Oblíbili si ji sběratelé po celém světě, protože poskytuje důvěryhodné hodnocení, které zvyšuje hodnotu karet a zároveň je chrání před paděláním.

Mezi další výhody patří fakt, že PSA gradované karty jsou chráněny v ochranném obalu a mají individuální číslo, což znamená, že jsou snadno identifikovatelné a lze je snadno sledovat a spravovat. Tato jedinečná čísla také pomáhají určit, zda byla karta poškozena po jejím ohodnocení, zda se jedná o padělek apod. Karty mají rovněž QR kód, pomocí kterého lze zjistit všechny možné dostupné informace, např. i počet stejných karet s různou známkou. Zjistíte tak, že máte např. jednu z deseti karet na celém světě.

Jak to bude probíhat?

Nejdříve si u nás musíte službu objednat a zaplatit. Následně vám zašleme e-mail s informacemi, kam nám kartu poslat prostřednictvím Zásilkovny. My kartu přebereme, zaevidujeme, zabalíme podle požadavků PSA a odešleme do Ameriky. Karty jsou následně přijaty a zásilka otevřena v laboratoři společnosti PSA, kde jsou ohodnoceny podle přísných standardů. Poté jsou karty uloženy do ochranných v plastových obalů a označeny PSA certifikátem, který potvrzuje, že karta byla ohodnocena společností PSA. Jakmile nám je PSA vrátí ohodnocené, budou karty zaslány na vámi uvedenou adresu.

Jak dlouho to bude trvat?

PSA garantuje ohodnocení do 120 dní. Z praxe však víme, že je to obvykle rychlejší.

Kolik to stojí?

Cena gradování karet u společnosti PSA se liší podle typu karty a požadované úrovně služeb. Základní cena je 899kč za jednotlivou kartu, avšak pokud budete chtít nějakou službu navíc (např. ověření podpisu), bude potřeba si připlatit – v takovém případě nám napište o individuální nabídku.

Vleze se moje karta do limitu 499$?

Jedná se o cenu ohodnocené karty. Odhadnout to bývá těžké, pokud by byl ze strany PSA účtován vyšší poplatek, budeme vám muset doúčtovat rozdíl. Z praxe však víme, že PSA je v tomto velmi benevolentní a rozdíl zpravidla neúčtuje.

Jak často posíláte karty do PSA?

Jakmile se nám jich sejde cca 30, toto bývá obvykle jednou měsíčně.

Zvyšuje ohodnocení karet jejich cenu?

Ano, ohodnocení karet (zejména těch v dobrém stavu) může výrazně zvýšit jejich cenu – i desetinásobně! Díky hodnocení je totiž jisté, že karta je originální a v jakém je stavu, takže lze její cenu a vzácnost určit s vysokou mírou jistoty.

Kolik můžu poslat karet za cenu 899 Kč?

Jedná se o cenu za 1 kartu (toto je dáno tím, že PSA účtuje poplatek za každou kartu). Pokud chcete poslat více karet, musíte tuto službu zakoupit vícekrát.

Co všechno cena obsahuje?

Cena obsahuje vše - poštovné, balení a cardsaver pro zaslání do PSA, samotný grading, pojištění vašich karet, CLO i DPH.

Můžu vám karty donést osobně?

Toto zatím není možné, protože zatím nemáme kamennou pobočku. Je potřeba ji poslat Zásilkovnou.

Nejsem si jistý, zda lze moji kartu ohodnotit (např. metal charizard).

V takovém případě nám napište, poradíme :-)

Co když pošle více lidí stejnou kartu? Jak poznáte, která je moje?

Nikdy neposíláme více stejných karet různých majitelů jednou zásilkou. Navíc každou kartu po přijetí zaevidujeme a nafotíme se jménem majitele. K záměně proto nemůže dojít.

Mám více než 10 karet na grading, můžu dostat lepší cenu?

Ano, při více jak 10 kartách nabízíme individuální podmínky – v takovém případě nám stačí napsat a domluvíme se :-)