SWSH1 Sword & Shield

Pokémon TCG: Sword & Shield / Sword / Shield

Pokémon TCG: Sword & Shield (japonsky: ソード Sword a シールド Shield) je název prvního hlavního rozšíření karet ze série Sword & Shield v Pokémon Trading Card Game (v Japonsku Sword & Shield Era). Sada je první, která v karetní hře obsahuje Pokémony VIII. generace, Pokémony V a Pokémony VMAX.

Sword & Shield je název prvního hlavního rozšíření série Sword & Shield pro karetní hru Pokémon Trading Card Game. V Japonsku bylo vydáno jako duální sady Sword - Shield, které tvoří první rozšiřující blok v Pokémon Card Game Sword & Shield Era. Je založena na hře Pokémon Sword and Shield a obsahuje Pokémony VIII. generace a dva herní legendární Pokémony Zacian a Zamazenta. Anglické rozšíření bylo vydáno 7. února 2020, zatímco japonské rozšíření bylo vydáno 6. prosince 2019.

V šabloně karet bylo provedeno několik změn. Pokémoni 1. a 2. stupně mají nyní mezi jménem a HP několik obloučků: jeden oblouček pro Pokémona 1. stupně a dva obloučky pro Pokémona 2. stupně. Kromě toho byly informace o autorských právech přesunuty na spodní okraj karty.

Počínaje touto sadou byl vyřazen typ Fairy a Pokémony typu Fairy začal zastupovat typ Psychic. Navíc se změnil typ Pokémona typu Poison z typu Psychic na typ Darkness a hráč, který jde první, nemůže v prvním tahu zahrát kartu Supporter.

Podle Bulbapedie

Karty v sadě    

  • Angličtina: 216
  • Japonština: 150

Číslo sady    

  • Angličtina: 83
  • Japonština: 76

Datum vydání    

  • Angličtina: 7. února 2020
  • Japonsky: 6. prosinec 2019

Doporučené produkty5