SWSH7 Sword & Shield Evolving Skies

Pokémon TCG: Sword & Shield Evolving Skies/ Skyscraping Perfection / Blue Sky Stream

Pokémon TCG: Sword & Shield Evolving Skies (japonsky: Skyscraping Perfection a  Blue Sky Stream) je název hry, která je určena pro sedmé hlavní rozšíření karet ze série Sword & Shield hry Pokémon Trading Card Game (v Japonsku Sword & Shield Era). Rozšíření představuje návrat Pokémonů dračího typu do TCG a pokračuje v podpoře mechanik stylu Single Strike a Rapid Strike, které byly představeny v Battle Styles.

Evolving Skies je sedmé hlavní rozšíření série Sword & Shield pro karetní hru Pokémon Trading Card Game, které vyšlo 27. srpna 2021. V Japonsku vyšlo 9. července 2021 jako dvojice Skyscraping Perfection a Blue Sky Stream, které dohromady tvoří sedmé rozšíření Pokémon Card Game Sword & Shield Era. Evolving Skies se skládá z karet pocházejících z japonských rozšíření Skyscraping Perfection a Blue Sky Stream, dále z některých karet z podsady Eevee Heroes a zbývajících karet z Peerless Fighters, Silver Lance a Jet-Black Spirit, které nebyly lokalizovány v Chilling Reign.

Rozšíření se zaměřuje na slitinového pokémona Duraludona a nebeského pokémona Rayquazu, kteří jsou zahrnuti jako Pokémon V a Pokémon VMAX, přičemž první z nich obsahuje svou gigantamaxovou formu. Tito dva pokémoni patří mezi četné zástupce dračího typu, který se v TCG neobjevil od rozšíření Cosmic Eclipse série Sun & Moon. Pokémoni dračího typu se i nadále vyznačují útoky, které mohou vyžadovat dva různé typy energie, ačkoli po odstranění typu Fairy nyní nemají žádnou slabost. Pokémoni dračího typu mají na kartách také další estetické prvky, včetně znaků drápů v pravém horním rohu, zlatě zbarvené grafiky vlevo od pole Slabost a symbolu dračího typu za textem těla na kartách, které nejsou variantami.

Ve hře Skyscraping Perfection nejsou žádní Pokémoni travního, ohnivého ani bleskového typu. Stejně tak v Blue Sky Stream nejsou žádní Pokémoni psychického, temného ani kovového typu.

Rozšíření se také zaměřuje na Eeveelutiony, z nichž všichni jsou zahrnuti jako Pokémoni V a několik z nich se objevuje také na speciálních kartách Full Art a Pokémon VMAX. Někteří Eeveelutions nebyli přeneseni ze svých zdrojových sad a byli zařazeni do samostatných kusů zboží, které se objevují jako SWSH Black Star Promos. Každý booster pack Evolving Skies obsahuje deset karet z rozšíření, základní kartu energie a kartu s kódem pro použití v Pokémon Trading Card Game Online. Každé balení Skyscraping Perfection a Blue Sky Stream obsahuje pět karet z příslušného rozšíření.

Podle Bulbapedie

Karty v sadě

  • Angličtina: 237
  • Japonské: 180

Číslo sady

  • Angličtina: 89
  • Japonština: 82

Datum vydání

  • Angličtina: 27. srpna 2021
  • Japonština:  9. července 2021

Doporučené produkty1