SWSH9 Sword & Shield Brilliant Stars

Nejzářivějšími hvězdami tohoto rozšíření Pokémon TCG jsou bezesporu Pokémoni VSTAR. Každý z nich má sílu VSTAR, speciální útok nebo schopnost, která může zásadně změnit průběh bitvy. Moudře si však vybírejte okamžik, protože každý hráč může během celé hry použít pouze jednu Sílu VSTAR!

Brilliant Stars vs. 90s KiddO

Pokémon TCG: Sword & Shield Brilliant Stars / Star Birth 

Brilliant Stars je deváté hlavní rozšíření série Sword & Shield pro karetní hru Pokémon Trading Card Game, které vyšlo 25. února 2022. V Japonsku bylo vydáno pod názvem Star Birth 14. ledna 2022 a je devátým rozšířením Pokémon Card Game Sword & Shield Era. Brilliant Stars se skládá z karet pocházejících z japonského rozšíření Star Birth, Start Deck 100 a podsady VMAX Climax.

Rozšíření se soustředí na Alfa Pokémona Arceuse, který podporuje mechaniku Pokémon V a nový Pokémon VSTAR. Stejně jako jejich předchůdci se vyvíjejí z nezbytného Pokémona V. Každý z nich má také útok nebo schopnost zvanou VSTAR Power, kterou lze podobně jako útoky GX v sérii Sun & Moon použít pouze jednou ve hře. Mezi další Pokémony podporující mechaniku VSTAR v rozšíření patří Charizard, Shaymin a Whimsicott. Brilliant Stars obsahuje podskupinu karet nazvanou Trainer Gallery, která se skládá z Full Art reprintů zobrazujících Pokémony po boku trenéra, což je koncept, který byl naposledy k vidění v rozšíření Cosmic Eclipse.

Každý booster pack Brilliant Stars obsahuje deset karet z rozšíření, kartu s kódem pro použití s Pokémon Trading Card Game Live a buď základní kartu energie (s novým designem), nebo kartu značky VSTAR. Značkovače VSTAR mohou hráči použít jako vizuální pomůcku, která jim ukáže, zda využili sílu VSTAR pokémona, podobně jako značkovače GX v sérii Sun & Moon. Značkovače velikosti obchodní karty mají bílou lícní stranu se symbolem VSTAR a černou rubovou stranu s motivem Poké Ballu. Akrylové značkovače VSTAR byly k dispozici i v dalších produktech. Každé balení Star Birth obsahuje pět karet.

Počet karet
  • v angličtině: 216
  • v japonštině: 127

Set číslo 

  • anglické: 91
  • japonské: 84

Vydání setu 

  • anglický: 25. 2. 2022
  • japonský: 14. 1. 2022

Podle Bulbapedie

Nakupovat produkty Sword & Shield Brilliant Stars

Doporučené produkty3