SM1 Sun & Moon

Pokémon TCG: Sun & Moon / Collection Sun / Collection Moon

Pokémon TCG: Sun & Moon (japonsky: Collection Sun a Collection Moon) je název pro první hlavní rozšíření karet ze série Sun & Moon hry Pokémon Trading Card Game (v Japonsku Sun & Moon Era). Sada je první, která v karetní hře obsahuje Pokémony VII. generace.

Sun & Moon je název prvního hlavního rozšíření série Sun & Moon pro karetní hru Pokémon. V Japonsku bylo vydáno jako dvojrozšíření Collection Sun a Collection Moon, která tvoří první rozšiřující blok v rámci Pokémon Card Game Sun & Moon Era. Vychází z Pokémonů Sun a Moon a obsahuje Pokémony VII. generace a dva herní legendární Pokémony Solgalea a Lunalu. Anglické rozšíření bylo vydáno 3. února 2017, zatímco japonské rozšíření vyšlo 9. prosince 2016.

Sun & Moon představil Pokémony-GX, typ pokémona. Pokémoni-GX jsou silnější verze Pokémonů. Když je Pokémon-GX vyřazen, soupeř si vezme dvě karty odměn místo jedné. Pokémoni-GX mají útok GX, který má silnější poškození nebo efekty než běžné útoky. Každý hráč může použít pouze jeden útok GX za hru. Pokémoni-GX se obvykle vydávali ve třech typech výtisků: běžná karta, karta Full Art a tajná karta Rainbow Rare (v Japonsku nazývaná Hyper Rare). Rámeček karty byl černý. Text na kartě byl obrysový. Chybělo na nich číslo Pokédexu, druh, výška a hmotnost pokémona. Cena energie, název a poškození útoku GX byly napsány v modrém a černém pruhu se stříbrným okrajem. Rámeček s pravidly Pokémon-GX zaujímal místo záznamu v Pokédexu. Běžné výtisky obsahovaly kresbu pokrývající většinu karty s Pokémonem mimo okraj karty. Celá karta byla Holofoil a měla lesklou povrchovou úpravu. Full Art výtisky měly diamantové pozadí připomínající střepy.

Sun & Moon také představil aktualizovaný design karet, který zahrnoval řadu změn. Oblast Stage a Evolution dostala novou grafiku. Byly odstraněny zakřivené pruhy mezi jménem pokémona a HP. Novou grafiku dostal také pruh zobrazující číslo Pokédexu, druh, výšku a hmotnost Pokémona. Pozadí textové oblasti karty mělo nový design. Slabost a Odolnost byly napsány v bílém pruhu a ústup v samostatném bílém pruhu vedle ostatních dvou. Položka Pokédexu byla psána bez rámečku. Jméno ilustrátora, symbol sady, číslo karty a vzácnost karty byly přesunuty vlevo nad informace o autorských právech. Holofól Sheen byl změněn na holofól Water Web. Reverzní Holofoil dostal také nový design.

Velikost booster balení pro anglická rozšíření byla zvýšena z 11 na 12 a zahrnovala kartu základní energie v každém booster balení.

Podle Bulbapedie

Karty v sadě

  • anglicky: 163
  • Japonština: 146

Číslo sady

  • Angličtina: 71
  • Japonština: 64

Datum vydání

  • Angličtina: 3. února 2017
  • Japonsky: 9. prosince 2016