SWSH4.5 Sword & Shield Shining Fates

Pokémon TCG: Shining Fates / High Class Pack Shiny Star V

Pokémon TCG: Shining Fates (japonsky: ハイクラスパック シャイニースターV High Class Pack Shiny Star V) je speciální rozšíření vydané v rámci série Sword & Shield pro Pokémon Trading Card Game. V Japonsku se tak nazývá čtvrtá podsada vydaná během éry Sword & Shield. Rozšíření obsahuje Pokémony V a VMAX a Lesklé Pokémony.

Hra Shining Fates byla vydána 19. února 2021. Je podobné předchozím speciálním rozšířením, jako je například Champion's Path, kdy jsou jeho booster balíčky dostupné pouze v rámci speciálně označených produktů (i když konkrétní karty byly dostupné již dříve v rámci V Battle Deck-Venusaur vs. Blastoise). Rozšíření Shining Fates se skládá z japonské podsady Shiny Star V a také ze startovních sad Venusaur & Blastoise VMAX a speciální sady VMAX. Karty zářivých Pokémonů jsou rozděleny do podsady Zářící trezor, která obsahuje 122 karet. Jedna karta z ní může být případně v boosteru a nahradí kartu Reverse Holofoil, pokud je.

Balíček High Class Pack Shiny Star V vyšel v Japonsku 20. listopadu 2020 a pokračuje v trendu nastoleném u předchozích High Class Packů a obsahuje velké množství přetištěných karet se zvláštním zaměřením na Pokémony V a Pokémony VMAX. Několik Pokémonů obsažených v této podsadě obsahuje grafiku, která byla dříve exkluzivní pro anglická rozšíření a různé předměty z merchandise. Podsada obsahuje také velké množství lesklých Pokémonů, z nichž všichni jsou reprinty karet vydaných v éře Meče a štítu, mají speciální reliéfní úpravu Holofoil a jedná se o tajné karty. Všechny běžné karty Shiny Pokémon mají odlišnou grafiku a jsou ve vzácnosti "S", zatímco všechny Shiny Pokémon V využívají jejich předchozí grafiku z Full Art tisku a jsou ve vzácnosti "SSR". Kromě karet Amazing Pokémon, Pokémon V a Pokémon VMAX nemají všechny netajné karty symbol vzácnosti.

Shiny Star V obsahuje 330 karet, z nichž 140 je tajných. To z ní činí největší japonskou sadu v době jejího debutu (až do vydání Shiny Treasure ex během Scarlet & Violet Era), která překonává 250 karet obsažených v podsadě GX Ultra Shiny. Shiny Star V má také paralelní foilovou sadu, která obsahuje variantu Reverse Halo Holofoil pro všechny nefoilové karty v hlavní sadě. Každý booster pack obsahuje 10 karet namísto obvyklých pěti a jednu zaručenou kartu Pokémon V nebo Pokémon VMAX.

Podle Bulbapedie

Karty v sadě

  • anglicky: 195
  • Japonština: 330

Číslo sady

  • anglicky: --
  • Japonština: --

Datum vydání

  • anglicky: 19. února 2021
  • Japonsky: 20. listopadu 2020

SHINING FATES vs. 90s Kidd0