SV4 Scarlet & Violet Paradox Rift

Pokémon TCG: Scarlet & Violet Paradox Rift / Ancient Roar / Future Flash

Pokémon TCG: Scarlet & Violet-Paradox Rift (japonsky: 古代こだいの咆哮ほうこう Ancient Roar a 未来みらいの一閃いっせん Future Flash) je název sady, která tvoří čtvrté rozšíření karet ze série Scarlet & Violet v Pokémon Trading Card Game. V angličtině vyšla 3. listopadu 2023, v japonštině 27. října 2023.

Paradox Rift a japonské Ancient Roar a Future Flash obsahují paradoxní pokémony, kteří se dosud objevovali pouze v rozšířeních Scarlet & Violet a Obsidian Flames. Sada byla poprvé předvedena 11. srpna 2023, kdy se na kanadských stránkách Pokémon Center krátce objevila jedna z krabiček pro elitní trenéry této sady, v níž se objevil Iron Valiant. Další informace o sadě byly odhaleny během závěrečného ceremoniálu Mistrovství světa Pokémonů 2023 dne 13. srpna 2023.

V tomto rozšíření jsou představeny dvě nové varianty karet: Dávné a Budoucí, které jsou k dispozici jako karty Pokémonů a Trenérů. Obě varianty karet mají jedinečné textové ikony v pravém horním rohu obrázku a jedinečné pozadí zdobící pravou polovinu karet: Karty Dávných mají vrstvené vrstevnaté pozadí, zatímco karty Budoucnosti mají pixelové pozadí. Karty Prastarých pokémonů mají tendenci mít přímé útoky, které způsobují velké poškození a zároveň je obtížné je vyřadit. Karty Pokémonů budoucnosti mají tendenci mít schopnosti a útoky s dalšími efekty, což umožňuje důmyslnější strategie. Karty starověkých a budoucích trenérů mají efekty, které mají tendenci pomáhat svým protějškům z řad pokémonů.

Paradox Rift obsahuje také karty Technických strojů, které byly poprvé znovu zavedeny v japonské podsadě Raging Surf poté, co se naposledy objevily v rozšíření Rising Rivals. Karty Technických strojů jsou od této sady zařazeny do kategorie karet Pokémoní nástroje.

Paradox Rift obsahuje karty z japonských rozšíření Ancient Roar a Future Flash, podsady Raging Surf a startovních sad Terastal. Paradox Rift obsahuje 13 ex Pokémonů, sedm ex Tera Pokémonů, 34 ilustračních vzácných Pokémonů, 15 speciálních ilustračních vzácných karet Pokémonů a Supporterů, 28 ultra vzácných celoplošných leptaných karet Pokémonů ex a Supporterů a sedm hyper vzácných zlatých leptaných karet.

Ve hře Ancient Roar nejsou žádní Pokémoni bleskového ani kovového typu. Stejně tak ve hře Future Flash nejsou žádní Pokémoni temného typu.

Paradox Rift je k dispozici v angličtině, němčině, francouzštině, italštině, španělštině a portugalštině. Ancient Roar a Future Flash vyšly 27. října 2023 v japonštině, 10. listopadu 2023 následovalo lokalizované vydání v tradiční čínštině a 15. prosince 2023 v thajštině. Indonéský ekvivalent sady, Paradox Encounters, vyšel rovněž 15. prosince 2023.

Podle Bulbapedie

Karty v sadě

  • Angličtina: 266
  • Japonština: 190

Číslo sady

  • anglicky: 98
  • Japonština: 91

Datum vydání

  • Angličtina: 3. listopadu 2023
  • Japonsky: 27. října 2023

Doporučené produkty15