SV1 Scarlet and Violet

Na co se můžete těšit?

 • Více než 190 karet
 • Více než 10 zbrusu nových Pokémonů ex; převzetí vracející se herní mechaniky
 • Představení Tera Pokémonů ex se skvělým krystalickým vzhledem
 • Více než 30 karet trenérů
 • Desítky karet Pokémonů a Trenérů se speciálními ilustracemi 

Scarlet & Violet vs. 90s Kidd0

Pokémon TCG: Scarlet & Violet / Scarlet ex / Violet ex

Pokémon TCG: Scarlet & Violet (japonsky: スカーレットex Scarlet ex; バイオレットex Violet ex) je název prvního hlavního rozšíření karet ze série Scarlet & Violet hry Pokémon Trading Card Game (v Japonsku Scarlet & Violet Era). Tato sada představuje návrat Pokémona ex a je první, která obsahuje IX. generaci a hry Pokémon Scarlet and Violet.

Scarlet & Violet je první hlavní rozšíření série Scarlet & Violet pro karetní hru Pokémon Trading Card Game, které vyšlo 31. března 2023. Japonský ekvivalent, Scarlet ex - Violet ex, je prvním hlavním rozšířením v Japonsku.

Scarlet & Violet a japonské Scarlet ex a Violet ex se zaměřují na Koraidona a Miraidona, kteří jsou zahrnuti jako Pokémon ex. Sada je první, která obsahuje Pokémony, předměty, postavy a místa z her Pokémon Scarlet a Violet. Někteří Pokémoni ex také obsahují novou mechaniku Tera (japonsky: テラスタル Terastal), založenou na fenoménu Terastal z her Scarlet a Violet, která funguje podobně jako Ancient Traits.

V Japonsku vycházejí ve stejný den tři ex Starter Sety, z nichž každá obsahuje jednoho ex Pokémona a jednoho z prvních partnerských Pokémonů Paldean. Tyto Starter Sety a rozšíření Scarlet ex - Violet ex byly spojeny do anglického vydání. Scarlet ex a Violet ex vyšly v Japonsku 20. ledna 2023, následovaly lokalizované verze na Tchaj-wanu a v Hongkongu 3. února 2023, v Thajsku 24. února 2023, v Indonésii 3. března 2023 a v Jižní Koreji 15. března 2023.

Toto nové rozšíření zavádí různé změny v designu hry Pokémon Trading Card Game, které budou implementovány počínaje rozšířením Scarlet & Violet. Pro mezinárodní publikum se žluté okraje na kartách Pokémon TCG změní na šedé, aby odpovídaly kartám vydaným v Japonsku, což zajistí plynulejší zážitek z Pokémon TCG po celém světě a zároveň umožní ještě více vyniknout kresbě karet. Kromě toho budou symboly rozšíření nahrazeny kódy rozšíření a jazykovými kódy na všech kartách. Všechny karty se vzácností Rare budou v booster balíčcích holofóliové a booster balíčky budou nyní obsahovat garantované tři holofóliové karty namísto pouhých dvou. Pro celosvětové publikum se v levém horním rohu objeví podkategorie karet trenérů - například Supporter, Item a Stadium - aby byly v rukou hráčů lépe viditelné. Na kartách základní energie se bude v pravém dolním rohu zobrazovat další symbol energie, aby bylo snazší ji během hry sledovat. 1 Karty Pokémon Tool budou nyní také považovány za kategorii karet Trenérů spolu s kartami Předmětů, Podporovatelů a Stadionů. Dříve byly podkategorií karet předmětů.

Počet karet

 • anglické: 198+
 • japonské: 156+

Číslo setu:

 • anglické: 95
 • japonské: 88

Vydáno: 

 • anglicky: 31. 3. 2023
 • japonsky: 20. 1. 2023

Podle Bulbapedie

Nakupovat produkty Scarlet & Violet

Doporučené produkty14