SWSH7.5 Celebrations

Pokémon TCG: Celebrations / 25th ANNIVERSARY COLLECTION

Pokémon TCG: Celebrations (japonsky: 25th アニバーサリーコレクション 25th ANNIVERSARY COLLECTION) je speciální rozšíření vydané v rámci série Sword & Shield pro Pokémon Trading Card Game. V Japonsku se tak nazývá sedmá podsada vydaná během éry Sword & Shield. Rozšíření oslavuje 25. výročí TCG, která byla v Japonsku uvedena na trh 20. října 1996.

Hra Celebrations byla vydána 8. října 2021 a stejně jako předchozí speciální rozšíření, jako například Shining Fates a Champion's Path, byla k dostání pouze ve speciálně označeném zboží. Jeho japonský ekvivalent, 25th Anniversary Collection, byl vydán 22. října 2021. Obě sady obsahují kromě různých karet Pikachu také legendární a mýtické Pokémony z celého období existence série. Některé z nich se vracejí ke konceptům z Původní série a aktualizují je mechanikami a estetikou ze série Sword and Shield. Několik propagačních karet obsažených v merchandise Celebrations podobně obsahuje předchozí mechaniky TCG Dark a Light Pokémon, δ Delta Species, Pokémon ☆, Pokémon LV.X, Pokémon SP a Pokémon Prime s druhy představenými po jejich ukončení. Většina těchto "remixovaných" karet má pod autorskými právy klauzuli (Tuto kartu nelze používat na oficiálních turnajích.). Tyto karty, stejně jako karty obsažené v rozšíření Celebrations, jsou opatřeny logem Pokémon 25th Anniversary, zatímco všechny karty z kolekce 25th Anniversary Collection mají modrozlatou grafiku "25th". Pro Celebrations neexistuje paralelní sada Reverse Holo, ale pro 25th Anniversary Collection ano. Každé balení boosteru Celebrations obsahuje čtyři karty, každé balení 25th Anniversary Collection jich obsahuje pět.

Celebrations má také podsadu 25 karet Classic Collection, která obsahuje věrné repliky oblíbených karet z předchozích sérií s leptem a vzorem Confetti Holofoil. Karty si zachovávají původní číslování, vzácnost a informace o autorských právech z původního tisku - s výjimkou karet vydaných v rámci sérií Original a Neo, u nichž autorská práva Wizards of the Coast chybí. Stejně jako "remixované" karty jsou nezpůsobilé k použití v oficiálních událostech (kromě karet, které jsou legální v Expanded v jejich původním tisku, které jsou legální v Expanded) a jsou opatřeny logem Pokémon 25th Anniversary. Japonskou obdobou této podsady byl Promo Card Pack 25th Anniversary Edition, samostatná propagační sada distribuovaná výhradně jako balíčky s jednou kartou.

V kolekci 25th Anniversary Collection nemají všechny netajné karty, s výjimkou Pokémona V, žádné symboly vzácnosti.

Podle Bulbapedie

Karty v sadě    

  • Angličtina: 50
  • Japonské: 30

Číslo sady

  • Angličtina: --
  • Japonština: --

Datum vydání    

  • annglicky: 8. října 2021
  • Japonsky: 22. října 2018

Doporučené produkty3